כמו כל דבר פיזי בעולם, גם דלתות נשחקות, חורקות, נתקעות ומתבלות עם הזמן. כמובן שניתן לרכוש דלת חדשה ותקינה – או, שכאקט אקולוגי, חסכוני וחכם – תוכלו לתקן את הדלת הישנה ולזכות אותה בשנות חיים נוספות.

לשיחת ייעוץ עם איש מקצוע בנוגע לתיקון הדלת שלכם חייגו – 0524-017-017

תיקון דלת חורקת

לא פעם בוודאי נתקלתם בסיטואציה בה אחת מדלתות הבית מתחילה לחרוק לפתע, חריקה טורדנית ומרעישה. מקורה של החריקה הוא בפגיעה או שחיקה של צירי הדלת. קיים פתרון שימון הצירים, אך ברוב המקרים מדובר בבעיה עמוקה יותר ולכן השימון עוזר לטווח קצר בלבד. תיקון דלת חורקת לטווח ארוך מתבצע בכמה תהליכים כשהראשון הוא פירוק הדלת מציריה ובדיקה של הצירים. במידה ונמצא כי הבעיה טמונה בצירים מעט שחוקים, יתבצע שיוף של הצירים ושימון. במידה והבעיה עמוקה יותר – פגם מבני בציר או עיקום, ייתכן ויתעורר צורך להחליף את צירי הדלת לחלוטין.

תיקון דלת תקועה

גם דלת תקועה הינה מטרד לא קטן. דלת תקועה תמאן להיסגר או להיפתח באופן תקין ולעיתים אף לא תיסגר עד הסוף כלל. במקרים אלו הבעיה יכולה לנבוע ממגוון תקלות – התרוממות של הרצפה אשר גורמת לשפשוף בחלקה התחתון של הדלת ובכך לתקיעה ואף פגיעה ברצפה, התכווצות או התרחבות של המשקוף או לכלוך אשר נתקע מתחת לדלת. במקרים אלו קיימים מספר פתרונות פשוטים למטרת תיקון דלת תקועה. הראשון והפשוט ביותר עבור דלת הנתקעת כתוצאה מלכלוך או עצם כלשהו היא שחרור העצם ובכך תתאפשר תנועה חלקה של הדלת. במקרה של התרוממות הרצפה ניתן לבצע לדלת קיצור של כמה מילימטרים בלבד אשר יאפשר סגירה ופתיחה נוחות. במקרה של התכווצות או התרחבות של משקוף, ברוב המקרים תידרש החלפה של המשקוף היות ושינוי מבני במשקוף מעיד על פגם במבנהו.

תיקון דלת הזזה

דלתות הזזה סובלות מתקלות דומות לכל דלת אחרת. לרוב מדובר בהחלקה לא תקינה על הצירים, התקעות או חריקה. כל התקלות הללו נובעות מגורמים דומים לדלת הרגילה – לכלוך, התרוממות רצפה וכדו'. תיקון דלת הזזה לרוב מורכב יותר ונעשה על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

לסיכום, פעמים רבות יצוצו בדלתותיכם תקלות אשר יעוררו צורך בהזמנת תיקון דלת. כדאי לטפל בבעיה בעת הופעתה על מנת להימנע מהוצאות כספיות מיותרות על נזק בלתי הפיך. קיימים פתרונות זמניים לתקלות הללו אך חשוב לזכור כי עבודה טובה ואמינה, אשר תשאיר את הדלת תקינה לאורך זמן, יכולה להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.