ידיות בהלה הן חובה חוקית במקרים מוגדרים, ותפקידן להגן על חיי הנוכחים במבנים בהם הן מותקנות ולאפשר את יציאתם המהירה והבטוחה.

ע"פ חוק, קיימת חובה להתקנת ידיות בהלה בדלתות אשר משמשות ליציאה מחלק כלשהו בבניין, או מקומה אשר תפוסתם גדולה מ-100 איש. בנוסף, החוק מחייב גם מבנים אשר ייעודם הינו מסחר או התקהלות ובהם חובה להתקין ידיות בהלה בכל היציאות הנדרשות.


היכן חובה להתקין ידיות בהלה?

קניונים, בתי קולנוע, אולמות אירועים, מתנ"סים, פאבים, בריכות שחייה, אולמות ספורט, מלונות וכל שטח אשר נועד להכיל יותר מ100 איש.

תקניות ידיות בהלה

בשל הצורך לספק פתיחה מהירה ונוחה בשעת המלטות, על ידיות הבהלה להיות ממוקמות במרחק של 90-110 ס"מ מהרצפה. בעת התקנה בדלת כפולה, יש להתקין ידית נוספת לשם פתיחת הכנף השניה. ישנו איסור חמור על נעילת דלתות שעליהן הותקנות ידיות בהלה, כמו גם התקנת מנעול בחלקה הפנימי של הדלת. איסור זה מטרתו למנוע הכשלות נסיון המלטות במקרה חירום.

תנאי לקבלת רשיון עסק או לחידושו

הרשות הארצית לכבאות והצלה כמו גם משטרת ישראל, רשאיות שלא לאשר עסק או מבנה ציבורי באם לא הותקנו בו ידיות בהלה תקניות ע"פ הדרישות. בטרם אישור המבנה סורקות הרשויות הללו את סידורי הבטיחות הנדרשים ומוודאות עמידה בתקניהן על מנת להבטיח את שלומם של העובדים והלקוחות.

לייעוץ עם איש מקצוע באשר לתקניות ידיות בהלה והתקנת במבנה התקשרו עכשיו ל – 0524-017-017 או השאירו פרטיכם.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.