דלתות אש הן דלתות העשויות מחומרים מבודדים (כגון: פלדה, גבס, ורמיקוליט וכו') אשר מסייעות בזמן שריפה למנוע את התפשטות האש ומאפשרות פינוי מסודר ואחראי של האנשים אל מחוץ למבנה.

 

מהי דלת אש?

למה דלתות אש?

דלתות אש הן לרוב מענה לדרישות תקן בטיחות של מכבי האש בכל מבנה אשר מכיל מסדרונות ארוכים וסכנת התפשטות אש כגון: בנייני משרדים, בתי מלון, בתי חולים, קניונים ומוסדות למיניהם. בנוסף התקנות מחייבות להתקינם במעבר שבין חדר המדרגות ללובי בבניין מגורים, כמו גם בחדרי שרות כדוגמת מחסנים, חדרי חשמל, חדרי מנועים, פירי אשפה ועוד. דלתות אש הן פתרון בטיחותי מצויין עבור מבנים המחויבים בתקן מכבי האש ותקני התכנון והבנייה וגם לאלו אשר אינם מחויבים על ידי החוק אלא על ידי שיקול הדעת.

מה תפקידן של דלתות אש?

בעת מקרה חרום דלתות אש חוסמות ומבודדות את השריפה מונעות ממנה מלהתפשט, ומאפשרות לנוכחים במבנה הבוער דרך מילוט בטוחה וממוגנת בדרכם החוצה. בשל החומרים המבודדים מהם בנויות דלתות האש, ואופן בנייתן אשר לא מאפשר מעבר אש וסוגר אותן אוטומטית לאחר פתיחה, יכולים הנמלטים מהמבנה לעבור דרכן בקלות ובמהירות, מבלי להתמהמה בסגירת דלתות ומבלי להכוות בשל נגיעה בידית לוהטת.

ממי לרכוש דלתות אש?

דלתות אש הינן מוצר תקני, אשר מיוצר ע"י גורמים המוסמכים לכך. בעת בחינת החנות ממנה תרכשו את דלת האש שלכם, עליכם לודא כי אכן הדלתות המוצעות לכם, הינן מאושרות ועומדות בסטנדרטי הבטיחות של מכבי האש ובתקני התכנון והבניה. בקשו לראות הוכחה לאישור מכון התקנים והקפידו על תהליך מסודר בו הדלת מותאמת לצרכים המדוייקים של המבנה אליו היא מיועדת.

את התקנת דלת האש מומלץ שיעשה איש מקצוע בעל נסיון, משום שבמקרה הזה, אי דיוקים ובעיות בהתקנה – עלולים להתגלות בזמן מבחן – וכשלון או הצלחה הוא ההבדל בין חיים ומוות.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.